ŠKOLSKO NATJECANJE U DISCIPLINI FLORA

U utorak, 30. siječnja 2018. održano je 16. Školsko natjecanje u disciplini „Flora“ u okviru natjecanja srednjih škola Republike Hrvatske u sektoru poljoprivrede, prehrane i veterine

Prijavljeno je bilo 9 učenika završnog 3.c razred zanimanja cvjećar koji su svoje praktične uratke izložili u hodniku škole.

Tročlano povjerenstvo u sastavu: predsjednica povjerenstva prof. Pazman Blanka i članice prof. Ernoić- Milošević Ana i Sanja Zlatić
su imale zadatak ocijeniti sve učeničke radove, a u tome su im ove godine po prvi puta pomogli i članovi komisije potencijalnih kupaca koji su cvjetne instalacije mogli ocijeniti s 0, 1 ili 2 boda (pri čemu je kriterij bio odabir one cvjetne instalacije koju bi sami odabrali prilikom kupovine) U komisiji potencijalnih kupaca je bilo 5 učenika i 5 djelatnika škole.

Cvjetne instalacije su privukle i druge učenike i djelatnike škole koji su s priznanjem komentirali uspjeh i ljepotu instalacija  naših natjecatelja-učenika.

Prema propozicijama natjecanje  se  sastojalo od teoretskog dijela tijekom kojeg su učenici riješavali pisani test od 25 zadataka, vrijeme izrade 60 min.

Praktični dio sastojao se od izrade  cvjetne instalacije na temu „Arboretum Opeka“ u trajanju od 180 minuta u aranžerskoj radionici škole s materijalom osiguranim za izradu instalacije propisanih dimenzija.

Sveukupni broj ostvarenih bodova je 100. Najbolje rangirana učenica Ana Marija Hudak je ostvarila odličnih 99 od 100 bodova.

Nakon natjecanja načinjena je rang lista bodova koja je unesena u sustav Vetis  na temelju kojeg je provedeno  rangiranje učenika za Državno natjecanje.

Plasman učenika u disciplini „Flora“

1. Ana Marija Hudak
  2. Dominik Matijašec
  3. Robert Remar
  4. Ivana Pintarić
  5. Marin Farc
  6. Franciska Banić
  7. Mateja Kruhoberec
  8. Nikolina Črlenec
  9. Maja Strelec

Prvo plasirana Ana Marija Hudak

Ostali radovi:

ČESTITKE UČENICIMA

objavio: Blanka Pazman   datum: 31. 1. 2018.