Gastro 2012. Regionalno natjecanje

Učenik Srednje škole "Arboretum Opeka" Marčan Nino Hudoletnjak osvojivši prvo mjesto na regionalnoj završnici, plasirao se na prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Dubrovniku

U Areni Zagreb u sklopu Hrvatskog festivala hrane i vina je održano regionalno natjecanje GASTRO 2012., na kojem je učenik Srednje škole Arboretum Opeka Marčan Nino Hudoletnjak uz mentora Darka Aukera osvojio prvo mjesto u četvrtoj disciplini: pripremanje hladnig slanog jela i plasirao se na državnu završnicu koja će se održat u 16.-19. travnja 2012. godine u Dubrovniku.

Učenici su se natjecali u devet disciplina: pripremanje menija, posluživanje menija, pripremanje slanog i slatkog jela pred gostom za dvije osobe, pripremanje hladnog slanog izloška, pripremanje hladnog slatkog izloška, pripremanje barskih mješavina, poslovanje recepcije hotela, poslovanje putničke agencije, predstavljanje turističkog mjesta – destinacije.

Uradak  Nine Hudoletnjaka koji je osvojio je 1. mjesto u červrtoj. disciplini:  Priprema hladnog slanog jela

objavio: Dragan Brkić   datum: 12. 3. 2012.