Umagfloria - 2. Međunarodno natjecanje srednjih strukovnih cvjećarskih škola

U organizaciji umaške firme Komunela d.o.o. od 27.04.-29.04. na prekrasnoj rivi grada Umaga održano je 2. Međunarodno natjecanje srednjih strukovnih cvjećarskih škola. Na natjecanju je sudjelovalo 10 škola. Po tri iz Hrvatske i Slovenije, po jedna iz Švedske i Bosne i Hercegovine, te dvije iz Srbije.

Svaka škola je prijavila tročlani tim – mentor i dvoje učenika. Tim naše škole Blanka Pazman – mentor, Mihaela Hanžek i Ksenija Komes – učenice.

Tema ove Umagflorie bile su Olimpijske igre London 2012.  Timovi su na tu temu morali izraditi instalaciju, buket i stolni aranžman. Instalacija je izrađivao cijeli tim cijeli prvi dan. Drugi dan je svaka od učenica izradila jedan rad kroz jedan sat i sve to posložila u izložbeni prostor. Prosudbeno povjerenstvo vodio je švedski sudac i predsjednik cvjećarske organizacije Švedske Mikael Sorensson. Suđenje je bilo po strogim europskim pravilima za nivo srednje škole. Naša ekipa postigla je odlično 5. mjesto iza naravno europskih škola. Prisustvovanjem na ovakvim natjecanjima naši učenici stječu odlična iskustva i mogu mjeriti svoja znanja i vještinu sa učenicima istih zanimanja, ali iz različitih zemalja. Ovakva iskustva naravno bitna su i za profesore koji razmjenjuju znanja, iskustva i razmatraju probleme u školstvu i svojoj florističkoj struci.

Naš izložbeni štand posjetilo je mnogo bivših učenika naše škole koji su se zaposlili ili imaju svoj OPG u Umagu i okolici. Hvala im na podršci. Instalacija koju smo izradili nekoliko dana krasiti će prostore Istarske banke u Umagu.

objavio: Dragan Brkić   datum: 29. 4. 2012.