Državno natjecanje Ekološki kviz „Lijepa naša" 2012. u Zadru

Ekipu naše škole i Varaždinsku županiju  predstavljali su učenici:  Roberta Šilec, 1. razred, Mihael Đurin, 2. razred, Natalija Vitez, 3. razred i Vlatka Novak, 4. razred. Mentorica učenicima bila je profesorica Jasminka Hruškar.

Natjecanje Ekološki kviz „Lijepa naša" organiziraju Agencija za odgoj i obrazovanje i Udruga Lijepa naša, a škola domaćin  bila je  OŠ Šime Budinića iz  Zadra. Ekološki kviz „Lijepa naša" jedno je od natjecanja u izvannastavnim aktivnostima koje, osim gradiva pojedinih predmeta, uključuje prikaz konkretnih aktivnosti i promišljanja o prirodnim, kulturnim i civilizacijskim vrijednostima te razvitku odgovornosti i pozitivnog stava prema okruženju u kojem živimo putem izrade i prezentacije projekta. Na državno natjecanje  pozvane su 62 ekipe. Od tog broja 34 ekipe bile  su iz OŠ i to: 27 iz Republike Hrvatske, četiri iz BiH, tri iz Vojvodine. Iz srednjih škola pozvano je 28 ekipa s mentorima, od toga 24 ekipe iz Republike Hrvatske, tri ekipe iz BiH te jedna ekipa iz Vojvodine. Ekipa Srednje škole „Arboretum Opeka“ iz Marčana osvojila je 10 mjesto.

Domaćini Zadrani, pokazali su svojim gostima, sudionicima Ekološkog kviza prirodne, kulturne i povijesne znamenitosti svoga grada. Učenici  su u povratku obišli povijesni gradić Nin u okolici Zadra i naučili  još nekoliko činjenica iz bogate prošlosti našega naroda.

objavio: Dragan Brkić   datum: 30. 4. 2012.