Dan jabuka

Dan jabuka i ove smo godine obilježili u školi različitim aktivnostima

izdvajali zdrave od oštećenih ili trulih plodova,

prali jabuke, slagali u košare te birali najljepšu.

Od jabuka iz školskog voćnjaka u kuharskom su praktikumu učenici, budući kuhari, sa svojim profesorima praktične nastave ispekli „muffine“ sa jabukama koje su podijelili svim učenicima škole.

Osim za učenike bilo je i kolača za „zbornicu“

Kao i prijašnjih godina organizirano je natjecanje u jedenju jabuke po „jabučnom bontonu“ pri čemu se nakon guljenja jabuke ona jede uz pomoć noža i vilice.

Na satu tjelesnog odgoja  drugi  b/d  razred pokazao je da i jabuka može biti uključena u štafetu pa su se tri ekipe  od po troje učenika natjecale u brzini i spretnosti  trčanja s jabukom na žlici.

Osim štafete s jabukom na žlici trebalo je i trčati u paru s jabukom koju su dvoje trkača pridržavali čelom, što i nije bilo baš jednostavno.

Kao i do sada u obilježavanje dana jabuke bili su uključeni i drugi učenici koji su imali zadatak urediti plakat u hodniku škole, pa se tu našlo i crteža , pjesmica i viceva.

Organizirali smo i humanitarnu prodaju jabuka iz našeg voćnjaka, a prihod od prodaje namijenjen je za potrebite.

U izradi dekoracije – „jabučnih lutkica- kraljica“ sudjelovale su učenice 2. C razreda, a u pripremi materijala i učenici 2.v razreda.

objavio: Dragan Brkić   datum: 18. 10. 2012.