"Vinea" 2013.

Ostvarena je još jedna od mnogih suradnji s lokalnom zajednicom. U organizaciji Udruge vinogradara i vinara „Vinea“ Vinica održana je 13. izložba mladih vina „Vinea 2013“

Tradicionalno (već šestu godinu) naša škola sudjeluje u realizaciji te izložbe. U radnom dijelu, na samom ocjenjivanju vina, pod vodstvom prof. V.Šipek sudjelovali su učenici 3.t i 4.b razreda. Učenici su se kroz tri dana (21., 22. i 23. veljače) aktivno angažirali i na taj način doprinijeli da degustatori što profesionalnije odrade svoj posao. Osim što su pohvaljeni za svoj rad, od eminentnih stručnjaka iz prve su ruke mogli naučiti zašto je degustacija „najobjektivnija subjektivna metoda“ u određivanju kvalitete vina.

Svečana izložba i proglašenje „vina šampiona“ održana je 02. ožujka 2013. g. na kojoj smo sudjelovali prodajnim štandom. Ovom prigodom posjetiteljima izložbe predstavili su se kuhari pod vodstvom mentora E. Nižetića i A. Igreca  s proizvodima koje u školskom praktikumu sami pripremaju. Osim klipića, ponudili smo kram-pogačice, slane perece i vinske prutiće.

Na štandu su se zaustavili mnogi posjetioci, a činjenica da smo sve prodali dovoljno govori o kvaliteti ponuđenog.

Načelnik Općine Vinica gospodin Marijan Kostanjevac i predsjednik Udruge „Vinea“ Stjepan Kovačić zahvalili su školi na dugogodišnjoj suradnji.

Vinska izložba iz Vinice

objavio: Dragan Brkić   datum: 4. 3. 2013.