12. državna smotra radova učenika s teškoćama u razvoju

18. i 19. travnja 2013. g.  u Puli se održala  12. državna smotra radova učenika s teškoćama u razvoju.

Smotra je namijenjena učenicima s teškoćama u razvoju koji se obrazuju za strukovna zanimanja u srednjim školama i centrima za odgoj, obrazovanje i osposobljavanje u svim županijama Republike Hrvatske.

Glavni cilj ovogodišnje Smotre je poticanje zapošljavanja osoba s teškoćama koje su kvalificirane za zanimanje na otvorenom tržištu rada.

Na ovogodišnjoj Smotri  u Puli sudjelovalo je  18 škola iz svih županija Republike Hrvatske, a našu školu predstavljali su Ana Domjan i Damir Brzaj, učenici 3.v razreda, uz mentoricu Vesnu  Šipek.

Tijekom Smotre učenici su prezentirali svoja znanja, vještine i sposobnosti te promovirali svoja buduća zanimanja.

Prema komentarima sudionika, naš je izložbeni prostor bio „totalno drukčiji od drugih“, pa se s nama poželjela fotografirati i predstavnica Agencije za strukovno obrazovanje Marija Marcelić, voditeljica Odsjeka za kurikulum.

objavio: Dragan Brkić Vesna Šipek   datum: 19. 4. 2013.