11. svibnja »Svjetski dan pisanja pisama«

Povodom Svjetskog dana pisanja pisama koji se obilježava 11. svibnja, u knjižnici Srednje škole Arboretum Opeka u petak 10. svibnja 2013. održana je radionica na hrvatskom i engleskom jeziku s ciljem očuvanja tradicije pisanja rukopisnih poruka i slanja klasičnom poštom.

Radionicu su osmislile i vodile profesorica hrvatskog jezika Valentina Habunek te profesorica engleskog jezika Tihana Dvorski Kralj, a sudjelovalo je petnaest učenika prvih i drugih razreda prema vlastitom interesu.

Učenicima je putem prezentacije prikazano kako pravilno oblikovati pismo na hrvatskom i engleskom jeziku (struktura, sastavni dijelovi, oblikovanje misli, uporaba pravopisne norme), nakon čega je slijedio praktični dio u kojemu su učenici pisali i ukrašavali osobno pismo te samostalno dizajnirali i oblikovali omotnicu.

Nakon radionice učenički su radovi izloženi na panou u hodniku škole.

U vrijeme suvremenih oblika pisane komunikacije (sms, e-mail, chat), vrlo je važno kod učenika potaknuti i razvijati naviku pisanog izražavanja rukopisom te razvijati kreativnost, što je ovom radionicom uspješno ostvareno.

objavio: Silvije Premuš   datum: 12. 5. 2013.