Dan jabuka

Dan jabuka ove smo godine, kao i prijašnjih, obilježili različitim aktivnostima u kojima su sudjelovali i učenici i nastavnici.

Već tradicionalno, učenici su za Dan jabuka i Dan kuhara koji se obilježavaju istog 20.listopada dobili kolač od jabuke- muffin koji su pripremili učenici kuharskog zanimanja zajedno sa svojim prof. Jambrošić Dejanom. Kolači su podijeljeni za vrijeme velikog odmora  u utorak, 21.listopada.

13. listopada na Nastavničkom vijeću  svaki prisutni član dobio je jednu jabuku i pogledali smo kratki video pod nazivom „Vjerojatno čitav život krivo jedete jabuku“

U oči samog Dana jabuka – u petak 17.  listopada  u hodniku škole učenici 4. B razreda zajedno s prof. Ladić Jelicom postavili su izložbu sorti jabuka koja se mogla pogledati čitav tjedan od 20. – 24.10.

Također su i panoi u školskom hodniku  bili uređeni na temu Dana jabuka.

U akciju  prikupljanja jabuka za socijalnu samoposlugu „Kruh sv. Ante“ bili su pozvani uključiti se svi učenici i djelatnici škole na način da doniraju jednu jabuku za soc.samoposlugu i sakupljena količina jabuka odnešena je u istoimenu samoposlugu u Varaždinu.

Također smo organizirali biranje najteže jabuke, a vlasnici Josipi iz 2.s donijela je čokolade „Milke“ u istoj težini.

U petak, 24. listopada  učenici 1. k i 2.k natjecali su se u jedenju jabuke po jabučnom bontonu. Pobjedu je ove godine postigao Matija Dreven iz 1.k te  „zaradio“ guljač povrća kao i drugoplasirani učenik iz 2. K.

objavio: Silvije Premuš   datum: 8. 11. 2014.