11. Međunarodno natjecanje učenika florističke i vrtlarske struke

22. Međunarodna izložba cvijeća "Barok, glazba i cvijeće" otvorena je 21. Rujna 2017. u Varaždinu. U postavljanju izložbe u prostorima Starog grada u Varaždinu, gdje je izložba i održana sudjelovali su učenici cvjećari 1., 2. i 3. razreda te učenici 4.b razreda sa nastavnicima – mentorima.

U sklopu 22. Međunarodne izložbe cvijeće, 21.rujna, održano je 11. Međunarodno natjecanje učenika srednjih škola florističke i vrtlarske struke iz Slovenije, Srbije i Hrvatske. Organizator natjecanja bila je Srednja škola „Arboretum Opeka“. U postavljanju izložbe sudjelovali su i floristi iz Mađarske, Slovenije, Italije, Nizozemske i Hrvatske. 22. rujna održat će se i floristički ispit FlorCert za stjecanje europske diplome cvjetnog dizajna.

Prvo mjesto na međunarodnom natjecanju osvojila je učenica Monika Sobočan (Gospodarske škole iz Čakovca) pod vodstvom mentorice Ljiljane Škrobar. Drugo mjesto pripalo je natjecateljici iz Slovenije, učenici Maši Bauman (Ptuj) pod vodstvom mentorice Jerice Korpar. Treće mjesto ide učenici Maji Kanceljak (SŠ Bedekovčina) te njenoj mentorici Ivani Biondić Ohnjec

objavio: Silvije Premuš Ana Ernoić-Milošević   datum: 24. 9. 2017.