Promocija zanimanja Agroturistički tehničar

Po raspisanom natječaju Ministarstva turizma RH našoj školi odobrena su sredstva za projekt promocije zanimanja Agroturistički tehnilčar. Svoje zanimanje promovirati će sadašnji učenici kroz osmišljavanje događanja, uređenjem prostora, pripremom jednostavnijih jela, osmišljavanjem svojih vlastitih OPG-a. Voditeljice projekta su Rajka Ponudić i Blanka Pazman.

Cilj je projekta pomoći učenicima u samozapošljavanju te upoznati vlasnike OPG-a, Općine, Turističke zajednice, Putničke agencije (kao potencijalne poslodavce) , HZZ, Obrtničku komoru, Odjel za poljoprivredu grada. roditelje i medije sa ovim zanimanjem, s obzirom da je neprepoznato na tržištu rada. Zanimanje objedinjuje znanja iz poljoprivrede, ugostiteljstva i turizma i kao takvo moglo bi doprinjeti kvaliteti pružanja usluga već postojećih seoskih gospodarstava.

Priloženi dokumenti:
HODOGRAM AKTIVNOSTI.doc (154.00 KB)

objavio: Blanka Pazman   datum: 5. 11. 2010.