Naša škola u PILOT PROJEKTU "RAZVOJ OSIGURANJA KVALITETE U STRUKOVNOM OBRAZOVANJU I OSPOSOBLJAVANJU"

Naša je škola odabrana za sudjelovanje u PILOT PROJEKTU "RAZVOJ OSIGURANJA KVALITETE U STRUKOVNOM OBRAZOVANJU I OSPOSOBLJAVANJU" između 20 strukovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Ovim projektom najprije će se isprobati metodologija i kriteriji samovrednovanja u pilot školama. Na osnovu povratnih informacija radnih skupina, škola i vanjskih vrednovatelja dat će se preporuke za daljnji razvoj osiguranja kvalitete u strukovnim školama. Na temelju dobivenih rezultata razvit će se indikatori za statističko praćenje kvalitete rada škola.Cilj nije da se škole uključene u projekt  natječu međusobno, već da se škola natječe sama sa sobom kako bi bila što bolja, kvalitetnija i uspješnija. Zahvaljujući projektu razvit će se svijest o svim potencijalima naše škole te će se istaknuti njezine pozitivne i jake strane.

Projekt se u školi provodi pod vodstvom Povjerenstva za kvalitetu na čelu sa stručnjakom za samovrednovanje iz redova nastavnika (Čiček–Surjaček Kristina). Projekt uključuje i vanjskog vrednovatelja dodijeljenoga  školi (Janušić Juliette), koji će kroz šest neformalnih jednodnevnih te dva formalna dvodnevna posjeta pružiti školi podršku u provedbi samovrednovanja i primjenjivanju sustava osiguranja kvalitete.

Projekt se financira sredstvima u okviru Programa Europske Unije za Hrvatsku, u suradnji s Agencijom za strukovno obrazovanje.

Detaljnije informacije možete pročitati na službenim stranicama projekta.

objavio: Dragan Brkić   datum: 20. 12. 2010.