ZAVRŠIO POKUS NA ASORTIMANU UKRASNOG BILJA

Učenici i nastavnici naše škole završili su sa dva pokusa na ukrasnom bilju. Prvi se odnosio na primjenu različitih vrsta hranjiva, a drugi na utjecaj naše klime na novi asortiman ukrasnog bilja proizvedenog u Nizozemskoj.

Na ukrasnom bilju proveden je pokus folijarne prihrane sa doniranim hranjivima nizozemskog proizvođača hranjiva Chrysal. Jedna skupina biljaka prihranjivana je sa hranjivima koje sadrže veću koncentraciju dušika, druga skupina sa hranjivima koja sadrže veću količinu željeza,a treća je bila kontrolna. Rezultati su pokazali da je najveći posast biljaka bio kod skupine biljaka tretiranim sa hranjivima s većom koncentracijom dušika.

Na novom asortimanu ukrasnog bilja proizvedenog u nizozemskim kompanijama Hooftman i Forevergreen učenici i nastavnici naše škole su od 11.mj. 2014.-4.mj.2015. pokus o utjecaju naših klimatskih uvjeta na bilje proizvedenog u Nizozemskoj. U sklopu pokusa svakodnevno su bile bilježene temperature, a rezultati pokusa su u 4 mj. proslijeđeni nizozemskim proizvođačima te će ih oni dalje koristiti za tržište kojemu odgovaraju. Nakon provedenog pokusa asortiman bilja ostao je u vlasništvu naše škole i služiti će za daljnju edukaciju nastavnika i učenika.

Partner na projektu Lucas Jansen Floweracademy.nl  posredovao je u provedbi pokusa i nadgledao tijek i rezultate pokusa.

objavio: Blanka Pazman   datum: 15. 4. 2015.