VII. državno natjecanje

Državni prvak i doprvakinja

Na održanom VII. državnom natjecanju učenika i učenica srednjih škola RH u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana, veterina, obrazovnom podsektoru poljoprivrede natjecalo se dvoje učenika završnih razreda naše škole. Natjecanje je održano u Zagrebu 4. i 5. svibnja 2009. u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Agencije za strukovno obrazovanje. Provedeno je u tri discipline.

Žarko Mikulić postao je državni prvak u disciplini HORTUS, koja je provedena za zanimanja Poljoprivredni tehničar vrtlar i Agroturistički tehničar. Ovim rezultatom učeniku je osiguran direktan upis na Agronomski fakultet. Zadatak je bio kompleksan. Pismeni dio obuhvaćao je znanja iz strukovnih predmeta cvjećarstva, dendrologije, vrtne tehnike i vrtne arhitekture. Praktični zadatak -  izrada kamenjare sastojao se od izrade nacrta postojeće i konačne situacije u mjerilu tlocrtno i presjek, determinacije materijala prema popisu latinskih naziva bilja, pravilnog izbora i rasporeda kamenja i bilja prema nacrtu i sadnja. Mentorica učeniku bila je Jasminka Grudiček Kozjak.

U disciplini FLORA za zanimanje cvjećar učenica Jelena Šoštar postigla je drugo mjesto. Njezin zadatak bio je izrada vjenčanog buketa, aranžmana u košari sa voćem i cvijećem, aranžiranje boce i izračun cijene koštanja za pojedini aranžman. Mentorica učenice bila je Blanka Pazman.

Uz priznanja i medalje učenici su osvojili za prvo mjesto digitalnu kameru, za drugo mjesto digitalni foto aparat.

Priloženi dokumenti:
izvješće sa državnog natjecanja 2009..doc (309.00 KB)

objavio: Blanka Pazman   datum: 6. 5. 2009.