Projekt "Mi jedemo odgovorno"

"IZLOŽBA  OBITELJSKIH POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA"

Od 9. do 13. svibnja  u sklopu  6. Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma, kada  školu posjećuju mnogobrojni posjetioci,  pripremili smo  izložbu plakata obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava naših učenika čiji se roditelji bave uzgojem hrane.  Škola obrazuje učenike  iz  područja veterinarske i poljoprivredne proizvodnje te ugostiteljstva i turizma.  Budući da smo suočeni s prekomjernim uvozom hrane, želimo ukazati na velik potencijal na području Varaždinske županije za razvojem  tradicionalne poljoprivredne proizvodnje.  Svrha izložbe je promocija  vrijednosti i važnosti lokalne proizvodnje hrane.  Cilj nam je da  našim, ali i potencijalnim budućim učenicima,  ukažemo na  mogućnosti samozapošljavanja na obiteljskim gospodarstvima .  Izložbu su uz pomoć profesorica Marine Mikulan  Težak  i  Ksenije Kranjčec  pripremili  učenici 2.d, 4.b i 4.d razreda.

objavio: Dragan Brkić   datum: 10. 5. 2016.