Festival znanosti i Dani otvorenih vrata na Sveučilištu Sjever

Festival znanosti, koji ove godine kroz stotinjak radionica i predavanja obrađuje temu “inteligencija” otvoren je 23. travnja u Sveučilišnom centru Varaždin. Prvog dana festivala održan je i Dan otvorenih vrata Sveučilišta Sjever, Sveučilišnog centra Varaždin gdje su učenici, i svi posjetitelji, imali priliku  saznati sve o studijskim programima koji se na Sjeveru provode, pričati sa studentima i doživjeti Sjever s druge strane.

Ne propustite Dane otvorenih vrata na Sveučilištu Sjever

Dani otvorenih vrata na Sveučilištu Sjever ove se godine održavaju u sklopu Festivala znanosti koji traje od 23. do 26. travnja 2024. godine.

Dan otvorenih vrata Sveučilišnog centra Varaždin održat će se u utorak, 23. travnja od 10 do 15 sati.

Dan otvorenih vrata Sveučilišnog centra Koprivnica održat će se u petak, 26. travnja od 10 do 14 sati.

Ne propustite upoznati Sjever, a uz to, imate priliku s nama otkrivati tajnoviti svijet inteligencije na Festivalu znanosti! Program cijelog Festivala je objavljen u prilogu.

Budite dio UNIN Connect Weeka Sveučilišta Sjever – Najvećeg izdanja do sada!

Pripremite se na Tjedan karijera Sveučilišta Sjever, jedan od najvećih i najznačajnijih događaja u regiji kada je riječ o povezivanju gospodarstva i društvene zajednice.

UNIN Connect Week održat će se od 13. do 17. svibnja 2024. godine u Sveučilišnom centru Varaždin i Sveučilišnom centru Koprivnica.  Već sada tradicionalni Tjedan karijera ove će godine okupiti rekordan broj renomiranih poslodavaca i predstavnika poslovne zajednice te smo spremni na najveće i najuzbudljivije izdanje do sada.

Upiši Sveučilište Sjever i studiraj po suvremenim standardima do najviše akademske titule!

Sveučilište Sjever ustrojeno je kao dinamična organizacija koja stalno prati, primjenjuje i ugrađuje znanstvene i stručne spoznaje, promovira koncept cjeloživotnog obrazovanja te produbljuje i održava veze s gospodarstvom i suradnju sa srodnim visokoškolskim ustanovama u zemlji i inozemstvu.

Sveučilište Sjever studentima omogućuje priliku za studiranje po suvremenim standardima, do najviše akademske titule.

Izdvojene novosti
Novosti, objave i informacije

Najmlađi posjetitelji otkrivali svijet inteligencije na Festivalu znanosti

Sveučilište Sjever je ovoga tjedna bilo domaćin nevjerojatnom broju znatiželjnih i veselih posjetitelja - više od 500 vrtićaraca i osnovnoškolaca koji su u srijedu, 24. travnja posjetili Varaždin, te u četvrtak, 25. travnja Koprivnicu sudjelovali su na Festivalu znanosti, čiji je cilj popularizacija znanosti među svim dobnim skupinama, posebno među najmlađima.

Djeca su imala priliku istražiti različite teme kroz brojne radionice koje su pripremili stručnjaci sa Sveučilišta Sjever. Kroz interaktivne aktivnosti, mali posjetitelji učili su o različitim područjima znanosti i stjecali nova znanja na zabavan način.

Dječja znatiželja nije imala granica dok su istraživali djelić tajnovitog svijeta znanosti, postavljajući pitanja i aktivno sudjelujući u aktivnostima.

Osim toga, imali su priliku učiti o svom tijelu, razvijati motoričke i kreativne vještine, ali i stjecati korisna znanja o prometu, sigurnosti na internetu, matematici, geomatici te mnogim drugim zanimljivim temama koje su bile dio bogatog programa Festivala znanosti.

Sveučilište Sjever je s ponosom ugostilo ove male buduće znanstvenike i nadamo se da su njihova iskustva tijekom posjeta potaknula njihovu znatiželju i ljubav prema znanosti. Ovakve inicijative pokazuju predanost Sveučilišta Sjever popularizaciji znanosti i obrazovanju mladih generacija.